Vybraná doprava při objednávce nad 1 200 Kč ZDARMA.

Velká jarní kávová očista I.: Jak čistit a udržovat vaše kávové přístroje

Jaro je tady, a s ním přichází nejen čas na očistu našich domovů. Tento rituál není jen o uklizení našich domovů; je to také příležitost pročistit a oživit naše kávové přístroje, které nám každý den dodávají tu nezbytnou dávku energie.

Tak pojďte na to společně s námi - jarní čištění kávových přístrojů může začít!


Začněte důkladným vyčištěním hlav kávovaru kartáčkem, abyste se zbavili veškerých usazenin a zbytků kávy. Po pečlivém očištění kartáčkem přistupte k hloubkovému čištění s použitím přírodního prášku Biocaf, který zanechá vaše zařízení bez zbytků kávových olejů. Pokud máte automatický mlýnek, ideální volbou jsou tablety Biocaf, speciálně navržené pro tento účel.


Pokud si nejste jisti, jak na to, mrkněte na video:

 

Následně se věnujte mléčné trysce. Pro tento účel je nezbytný další specifický kartáček, díky kterému odstraníte veškeré usazené zbytky mléka. Pro dokonalejší efekt doporučujeme použít i čistící kapalinu určenou pro mléčné cesty.

Je-li to nutné, nevynechejte ani odvápnění vašeho přístroje. Pro tento proces použijte produkt šetrný k životnímu prostředí, který účinně odstraňuje vodní kámen.

V této fázi je také ideální čas na instalaci nebo výměnu filtrů na vodu, což přispěje k dlouhodobému zachování kvality vaší kávy, ochraně vašeho přístroje před vodním kamenem a prodloužením jeho životnosti.

A jako poslední final touch vašeho jarního čištění, vyleštěte svého kávového pomocníka do dokonalosti s pomocí baristických utěrek. Tento finální krok nejen zaručí, že váš přístroj bude vypadat bezvadně, ale také dodá pocit úplné obnovy a připravenosti na další sezónu bohatou na skvělou kávu. 

Tak ať vás každý nový šálek povzbudí a přináší radost stejně, jako slibuje každé jaro nové začátky. 

S láskou ke kávě a očekáváním krásných jarních dnů,

tým Dos Mundos