Vybraná doprava při objednávce nad 1 200 Kč ZDARMA.

Soutěžní Kolumbie Oscar Hernandéz

Kód: 1843/100
Novinka Espresso Limitovaná edice
Značka: Dos Mundos
270 Kč
Skladem (>5 ks)
Množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
18.6.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Soutěžní Kolumbie Oscar Hernandéz

Chuťový profil: passionfruit, mango, skořice a kešu

Oblast: Huila

Farma: Los Nogales

Farmář: Oscar Hernandéz

Odrůda: 100% arabica Castillo Naranjo

Zpracování kávy: promyté

Nadmořská výška:  1 650 m.n.m. 

Sklizeň: listopad - prosinec 2023

 

Barista roku 2024

Baristka a provozní jedné z našich poboček Dos Mundos, Vendula Vacková, se na jaře zúčastnila soutěže Barista roku 2024 s kávou, která vyniká zajímavým chuťovým profilem a bohatým příběhem o farmě Los Nogales. Přestože se jí nepodařilo postoupit do dalšího kola, tato příležitost pro ni znamenala další významný krok v její baristické kariéře. Soutěž jí poskytla jedinečnou příležitost sdílet svou vášeň pro kávu a získat cenné zpětné vazby od odborníků v oboru. Vendula tuto zkušenost vnímá jako velké obohacení, které jí napomůže v  dalším profesním růstu a rozvoji jejích baristických dovedností.

 

 O farmě

Finca Los Nogales je rodinná farma, nebo spíše firma, která kombinuje tradice s inovacemi. Najdete ji v osadě El Diamante, kousek od městečka Bruselas v jižní části departamentu Huila.

Tři pilíře přístupu Fincy Los Nogales

  1. Terroir – půda nám dává život a dává jej také kávovníkům, které na ni rostou. Pokud budeme půdu akorát vykořisťovat a nebudeme se o ni starat, nebudeme mít brzy kde kávu pěstovat. Na rozdíl od intenzivního zemědělství a běžného přístupu k hnojení, přemýšlí celý tým Los Nogales o dlouhodobé udržitelnosti. Méně intenzivní, ale také méně koncentrované a komplexnější pěstování dlouhodobě však zajišťuje, že na stejné půdě budou moci pěstovat kávu také další generace.
  2. Genetika – druhou důležitou ingrediencí v produkci kávy je genetický materiál. Tedy odrůdy, se kterými se rozhodnete pracovat. Na farmě Los Nogales najdete tradiční původní odrůdy arabiky, které se v Kolumbii pěstovali už od 18. století jako je Týpica, novější odolnější odrůdy jako jsou Castillo nebo Colombia, ale také exotické odrůdy dovezené z jiných zemí a kontinentů jako je Gesha nebo Sudan Rume.
  3. Věda a vášeň – v Los Nogales sází na inovace. Na to, že kávový svět se neustále vyvíjí a jeho propojení s vědeckými poznatky je čím dál větší samozřejmostí nebo spíše nutností. V týmu proto Oscar využívá zkušenosti biochemiků, zemědělských inženýrů, mikrobiologů, ale také zkušenosti účetních a on sám je velmi schopný manažer. Vášeň pro to, co dělají nechybí nikomu, táhnou za jeden provaz a pokud mají mezi sebou nějaké rozdílné názory, berou je jako přínos.

 

 Odrůda Castillo Naranjo

Odrůda v znikla jako hybrid odrůdy Caturra v Kolumbii v 70. letech 20. století. Dnes se kávovníky této odrůdy pěstují po boku Caturry adalších odrůd, díky čemuž není třeba tyto kávové plantáže do značné míry jakkoliv chemicky ošetřovat.Tato káva byla dvakrát fermentována, přičemž každá fermentace probíhala za pomoci jiných bakterií po dobu 80 hodin.Následně se káva sušila 28 dní na afrických postelích. Nakonec byla zrna uložena do pivních sudů, což kávě přidalo komplexní chuťový detail.

 

Doporučená příprava espressa (doppia)

19,5 g

množství kávy

44 g

výsledný objem

27 s

čas extrakce