Doprava u objednávek nad 1000 Kč ZDARMA!

Podporujeme promývací stanici z Ugandy s českými kořeny

Po dlouhé době se na našich poličkách objevila káva z trochu méně tradiční země původu, a to z Ugandy. Káva Uganda Zebigi s velmi zajímavými ovocnými tóny je krásně vybalancována sladkou medovou dochutí a skvěle se hodí na přípravu ovocnějšího espressa. Tuto kávu jsme však nevybrali jen díky skvělé chuti, ale také díky jejím českým kořenům a se zájmem podpořit spoluzakladatelku promývací stanice The Coffee Gardens, kde byla tato káva zpracována.

Dana Siedemová se svým partnerem Shakem založila stanici v roce 2017 s cílem produkovat výjimečnou výběrovou kávu co nejetičtější cestou a poskytnout přímé spojení mezi farmáři a jejich odběrateli. The Coffee Gardens podporují své farmáře nejen nadprůměrnými cenami za jejich kávové třešně, ale také pravidelnými školeními o ekonomičtějším a ekologicky udržitelnějším pěstování kávy. 

S Danou se známe již dlouhou dobu a velmi ceníme jejího přístupu ke kávě, a tak jsme ani chvilku neváhali s koupí této kávy. A jedním nákupem snad neskončíme, těšíme se na další roky případné spolupráce. Pokud jste si kávu také zamilovali, můžete jejich práci podpořit i vy, a to prostřednictvím gofund.me, kde se momentálně vybírají peníze na vylepšení stanice. Celý projekt najdete zde.

Děkujeme za podporu a doufáme, že si kávu užijete!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení