Vybraná doprava při objednávce nad 1 200 Kč ZDARMA.

Podporujeme promývací stanici z Ugandy s českými kořeny

Po dlouhé době se na našich poličkách objevila káva z trochu méně tradiční země původu, a to z Ugandy. Káva Uganda Zebigi s velmi zajímavými ovocnými tóny je krásně vybalancována sladkou medovou dochutí a skvěle se hodí na přípravu ovocnějšího espressa. Tuto kávu jsme však nevybrali jen díky skvělé chuti, ale také díky jejím českým kořenům a se zájmem podpořit spoluzakladatelku promývací stanice The Coffee Gardens, kde byla tato káva zpracována.

Dana Siedemová se svým partnerem Shakem založila stanici v roce 2017 s cílem produkovat výjimečnou výběrovou kávu co nejetičtější cestou a poskytnout přímé spojení mezi farmáři a jejich odběrateli. The Coffee Gardens podporují své farmáře nejen nadprůměrnými cenami za jejich kávové třešně, ale také pravidelnými školeními o ekonomičtějším a ekologicky udržitelnějším pěstování kávy. 

S Danou se známe již dlouhou dobu a velmi ceníme jejího přístupu ke kávě, a tak jsme ani chvilku neváhali s koupí této kávy. A jedním nákupem snad neskončíme, těšíme se na další roky případné spolupráce. Pokud jste si kávu také zamilovali, můžete jejich práci podpořit i vy, a to prostřednictvím gofund.me, kde se momentálně vybírají peníze na vylepšení stanice. Celý projekt najdete zde.

Děkujeme za podporu a doufáme, že si kávu užijete!