Vybraná doprava při objednávce nad 1 200 Kč ZDARMA.

Ohlédnutí za Baristou roku 2022

O víkendu 12.-13.3.2022 probíhal baristický svátek roku - akce Barista roku.

Máme pro vás malé ohlédnutí jeho průběhem, pozvánku a ochutnávku!

 

Víkend pro nás probíhal v plném tempu, v sobotu jsme na Novomětské radnici začali Brewbarem.

Poprvé jste měli možnost ochutnat naší Rwandu Rukeribuga - speciální limitovanou edici kávy k oslavě 8 let Dos Mundos. A zpětná vazba byla skvělá! Moc za ní děkujeme!

Druhou kávou, kterou účastníci festivalu mohli ochutnat, je Brazílie Sitio Terra z naší aktuální objevitelské edice.

Brewbar holky

 

Po Brewbaru už jsme netrpělivě očekávali vystoupení našich Baristek v hlavní soutěži Barista roku. 

IMG_2353

Tereza Vintrová servíruje svůj bylinkový signature drink.

Naše první želízko v ohni byla Terka Vintrová. Soutěžila s kávou z Kolumbie, od farmáře Luise Calderóna, odrůda Maracaturra, která je specifická svou skořicovou fermentací. Tuto kávu i Terčin signature drink můžete ochutnat ve čtvrtek 17.3.2022 na oslavě 8 let Dos Mundos od 19 hod v naší kavárně Dos Mundos na Korunní 31 nebo si koupit 100 g balíček na našich pobočkách. Pozor, této lahůdky je opravdu velmi limitované množství!

Terka nakonec skončila těsně před branami finále na 7. místě. Kompletní výsledky jsou ZDE.

Jako druhá soutěžila Barča Křížková, také s kávou z Kolumbie od Luise Calderóna, odrůdou Bourbon Sidra. Její drink i kávu můžete také ochutnat ve čtvrtek 17.3.2022 na oslavě 8 let Dos Mundos. Tuto soutěží kávu můžete zakoupit v našich kavárnách Dos Mundos na Korunní 31 nebo Milady Horákové 37. Neváhejte, kávy je opravdu velmi limitované množství!

IMG_2443

Barbora Křížková připravuje velmi povedené mléčné nápoje.

Barča malinko přešvihla základní čas, i přesto skončila na krásném 10. místě. 

Obě naše baristky soutěžily poprvé a byla to pro ně opravdu zajímavá zkušenost. Původně měl ještě soutěžit nás pražič Lukáš Mohorko, bohužel jej skolila nemoc a účast musel na poslední chvíli zrušit.

Na záznam semifinále se podívejte zde: ( Terka je v čase 04:00:00, Barča v čase 7:30:00)

 

Finále je ke shlédnutí na odkazu ZDE

Moc gratulujeme Denisovi Kramářovi k letošnímu vítězství. Spolu s druhým Vojtou Růžičkou měli skvělé bodové ohodnocení s velkým náskokem nad ostatními a předvedli výborná vystoupení.

Ve finále i semifinále měla možnost hodnotit jako porotce jako jedna z mála českých porotců i naše Eliška Strakošová. Byl to pro ni druhý rozhodcovský zážitek a byl také velmi obohacující. Na Baristovi sama před několika lety soutěžila a dvakrát reprezentovala ČR na World Cuptasters Championship.

Eliška_ foto Martin Adamko

Eliška Strakošová (foto: Martin Adamko)

V neděli jsme pak nabídli návštěvníkům ještě Espresso bar, kde byla k ochutnání Kolumbie La Correa a také soutěžní Kolumbie Maracaturra.

IMG_9751

Po extrémně nabitém víkendu jsme se všichni šli společně najíst, vydechnout a všechno probrat.

IMG_9749

Děkujeme všem organizátorům, SCA ČR a spolku výběrové kávy, gratulujeme soutěžícím ke skvělým výkonům a moc se těšíme zase za rok!

Dos Mundosáci