Doprava u objednávek nad 1000 Kč ZDARMA!

Objevitelská edice - Kolumbie La Correa

V novém roce k nám dorazila další káva do naší objevitelské edice - specialita z Kolumbie od farmářky Marisol Ñañez. Poměrně mladá farma byla založena panem Olivierem - otcem Marisol. Tomu se z původní čtvrtiny hektaru podařilo postupným skupováním malých pozemků od různých majitelů farmu rozšířit na dnešních 11ha, ze kterých 2ha tvoří přírodní rezervace. Zbylých 9ha je zasvěceno kávě a stará se o ně celá rodina Marisol. O svou plantáž se rodina vždy starala s velkou pečlivostí a péčí a díky tomu společně s příznivými podmínkami a kvalitní půdou, si La Correa vytvořila dobré jméno. Jejich kávy jsou jemné a vyvážené se střední až vyšší aciditou s citrusovými a květinovými tóny.

V kávovém prostředí byla Marisol vychovávána od malička, proto si také ke kávě vypěstovala obrovskou vášeň. Jako zdatná ochutnávačka obdržela hodnocení Q grader a zkušenosti nabrala i v mezinárodní firmě Caravela. Co ji ale na pěstování kávy baví nejvíce, je experimentování se zpracováním. U každé své kávy testuje proces prodloužené fermentace před i po očištění zrnek a hledá ideální recept, který zajistí nejlepší a nejstabilnější chuťový výsledek.

Tato káva prošla takzvanou dvojitou fermentací. Zrnka byla po sběru vytřízena a naložena na 36 hodin do sudů (noc-den-noc). Následně byla zrnka zbavena vrchní slupky v promývacím stroji, dužina však byla ponechána. Po zbavení slupky prošla zrnka druhým kolem fermentace trvajícím 24 hodin a poté zbavena zbytku dužiny. Následně byla zrnka za častého obracení sušena. Metoda dvojité fermentace je v této oblasti Kolumbie čím dál tím více populární. Jelikož vysoká vlhkost v Kolumbii způsobuje, že při volbě naturálního zpracování zrnka před dostatečným vyschnutím často hnijí, je tento proces ideálním řešením. Prodloužená fermentace poskytne kávě podobně ovocnou a plnou chuť, jako by poskytla právě naturální metoda. Naše káva je díky tomuto postupu krásně šťavnatá a ovocná s jemnou sladkostí. My jsme v ní našli tóny pomerančového květu, liči a karamelizovaných hrušek a zkrátka nás zcela okouzlila.

Nejlepší však bude, když se přesvědčíte sami :)

⇒Kolumbie La Correa

Přejeme Vám dobrou chuť!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení