Vybraná doprava při objednávce nad 1 200 Kč ZDARMA.

World of Coffee Budapešť

Druhý týden v červnu je každoročně zasvěcen svátku kávy. Letošní veletrh World of Coffee se konal v Budapešti a jako vždy byl ve znamení skvělé kávy, technologických novinek a světových mistrovství.

Naší pražírny se letos týkal veletrh více než obvykle. Rozhodli jsme se připravovat kávu v sekci Roasters Village. Tam jsme po celé tři dny nabízeli na filtrech tři naše kávy- Rwandu Huye, zcela novou Keňu Kamwangi a novou Kolumbii El Consuelo a také poslední zbytky Ekvádoru Finca Maputo, se kterým jsme se na místě již rozloučili. 

 

Druhý důvod proč se nás WOC týkal bylo vítězství Elišky Jandové na Českém Mistrovství v Cup Tastingu (degustaci kávy), kterým si vybojovala postup na světové Mistrovství, které se v Budapešti konalo.

  

  

Eliška v ostře nabité konkurenci zvládla 5/8 káv za 5:08, což jí nakonec vyneslo 33. místo na světě. Celkové výsledky jsou zde.

Budapešť byla skvělá a velmi intenzivní a to nejen veletrhem a jeho společenskými akcemi, ale také obrovským množstvím nových informací, lidí a zážitků. Těšíme se zase za rok, tentokrát v Amsterdamu.