Vybraná doprava při objednávce nad 1 200 Kč ZDARMA.

Velká jarní kávová očista III.: DIY kávové čistící produkty

Když přijde na jarní úklid, kávový lógr se ukazuje jako všestranný pomocník. Přinášíme vám finální díl naší třídílné série, ve kterém se zaměříme na to, jak si můžete pomocí kávového lógru připravit vlastní úklidové a čistící prostředky.  Tak pojďte s námi na to.

Očista zahrady

Začněme tam, kde probouzí se příroda k životu - ve vaší zahradě. Kávový lógr je zázračným pomocníkem, který obohacuje půdu a chrání vaše rostliny před nevítanými návštěvníky. Jeho využití jako repelent proti škůdcům a přírodní hnojivo promění vaši zahradu v bujný ráj, kde každá rostlina může prosperovat. Jednoduše jej přidejte přímo do hlíny.

Přírodní čistota na dosah ruky

Přejděme od zahrady k očistě vašeho domova, kde kávový lógr nabízí širokou paletu využití jako ekologický čistící prostředek, ať už potřebujete odstranit nepříjemné pachy nebo vyčistit pevné povrchy.

Odstraňovač zápachu: Kávový lógr může absorbovat nepříjemné pachy. Jednoduše jej rozložte na dno odpadkového koše nebo ho umístěte do misky v chladničce či šatně. 

Čistící scrub: Smíchaný s vodou nebo olivovým olejem, vytvoří ekologický, ale efektivní scrub pro čištění pevných povrchů, jako jsou kuchyňské pulty a koupelnové obklady.

DIY kávová kosmetika

Kromě úklidu, nezapomínejme na obnovu krásy vaší pokožky a vyrobte si vlastní kosmetické produkty z kávového lógru, které nejen rozjasní a vyživí vaši pokožku, ale také poskytnou příjemný relaxační rituál, který je tak potřebný po dlouhé zimě:

Pleťová maska: Vyživující maska z kávového lógru, kakaa, jogurtu nebo medu rozjasní a omladí vaši pleť. Inspirujte se třeba ZDE.

Kávové mýdlo a peeling: Tyto produkty nejen odstraní odumřelé buňky, ale zároveň zanechají vaši pokožku svěží a hydratovanou. 

ocista III

Vyzvedněte si lógr v naší kavárně

A že nemáte doma dostatek kávového lógru k experimentování? Zastavte se s vlastní dózou na naší pobočce na Letné nebo Korunní. Rádi vám lógr na výrobu vašich DIY čistících prostředků nebo kosmetiky věnujeme a společně tak můžeme podpořit udržitelný životní styl a využití všeho, co nám káva nabízí, na maximum.

Děkujeme za společnou cestu naší jarní očistou. Doufáme, že vás inspirovala k novým začátkům. 

Přejeme veselé a inspirativní jaro, jsme rádi, že jste s námi.

S láskou ke kávě, tým Dos Mundos