Vybraná doprava při objednávce nad 1 200 Kč ZDARMA.

Barista roku ve Studiu Dva

Prostor divadla Studio Dva poskytl zázemí soutěžícím pro letošní kolo hlavní soutěže Baristy roku a Brewers Cupu, ale také nabídl divákům a návštěvníkům ochutnat kávy od šesti českých a sedmi zahraničních pražíren. 

Všichni kávomilové mohli celý víkend 29.-31.1. 2016 vyzkoušet v Praze ve Studiu Dva kávy od celkem třinácti pražíren z celé evropské i české kávové scény. Jednou z těch českých jsme byli i my s Dos Mundos. Kvalifikace na naší účast na Baristovi roku proběhla v prosinci ve dvoukolovém slepém cuppingu ve školícím centru Petry a Gwila Daviesových. Velmi nás potěšilo, že jsme se letos umístili na předních příčkách a to s naší Keňou Thiriku. 

Na espresso baru jsme nabídli zbrusu novou Kolumbii Palmichal a na Brew baru jste mohli pro změnu ochutnat právě Keňu Thiriku, se kterou soutěžila naše baristka Anička Marková v hlavní soutěži Barista roku.

Anna Marková

Anna Marková, soutěžila s Keňou Thiriku a její blendem s Hondurasem v macchiatu

Hlavního programu Baristy roku se zúčastnilo celkem 25 odvážných baristů, kteří během dvou dnů soutěžního klání předvedly svou kreativitu, zručnost, ale i šarm v předvedení celé své prezentace. Naše baristka Anička Marková se umístila na krásném 12. místě a stala se baristkou roku (první ženou). Tak třeba to vyjde příst rok! Do finále nakonec postoupilo šest baristů, jež se umístili v následujícím pořadí:

1. místo Ondřej Hurtík (Místo, Doubleshot) – 491 bodů

2. místo Jakub Hartl (La Boheme Cafe) – 393 bodů

3. místo Ondřej Štoksa (Ema Espresso Bar, Kapitán Arabica) – 390 bodů

4. místo Jan Hrňa (Místo, Doubleshot) –  379 bodů

5. místo Jakub Nikel (Ema Espresso Bar)  – 376 bodů

6. místo Zdeněk Hybl (One Sip Coffee) - 363, 5 bodů

 

Vyhrál Ondřej Hurtík nad Jakubem Hartlem

Vítěz soutěže Ondřej Hurtík (Doubleshot, kavárna Místo) všechny své soupeře převálcoval a zvítězil na plné čáře. V kategorii Brewers Cupu vyhrála Karolína Kumštová, která soutěžila za berlínskou pražírnu Five Elephant. Obou vítězům gratulujeme a držíme palce v mezinárodním kole v Dublinu na konci června 2016.

V Brewers Cupu jsme neměli zastoupení na straně soutěžících, ale na straně rozhodčího ano. Adéla byla jedna ze tří senzorických rozhodčí. Co o rozhodcování říkala? ,,Je to skvělý pocit ochutnat všechny kávy. Jako divák si vždy říkáte, jaké to tak mohlo být, a tady to všechno ochutnáte. Je to samozřejmě také velmi odpovědná práce. Na kávy musíte podívat z mnoha aspektů. Letos jsme ochutnali velmi dobré kávy. Škoda, že nervozita některých soutěžících jim zabránila předvést ještě lepší výkon. Pokud přemýšlíte, jestli soutěžit, tak určitě ano. Feedback, který po soutěži dostanete Vás může posunout dále ve vašich schopnostech. Samozřejmě také to, že kávu předem připravujete a přemýšlíte o ni, vám hodně pomůže."

Soutěžní porota pro Brewers cup

Senzoričtí rozhodčí pro Brewers Cup - zleva Jan Komárek, Adéla Machová a Jakub Fabián