Vybraná doprava při objednávce nad 1 200 Kč ZDARMA.

O Baristovi roku v Brně

Tři soutěže, tři pražírny, mnoho kávomilců a spoustu kávy. S Dos Mundos jsme byli u toho. A jak to všechno dopadlo?

Cup tasting, Brno

Zrenovovaný brněnský Impact Hub ve dnech 20. -21. 2. poskytl prostor pro druhou část soutěže letošního Baristy roku 2016, tedy Cup tasting, Coffee in good spirit Latte art. Návštěvníci mohli nejenom držet palce svým favoritům, ale také ochutnat šálek dobré kávy od nás, pražských Double B a brněnských Rusty Nails. Na espresso nápojích jsme představili Kolumbii z oblasti Palmichal a na V60 jsme brewovali Keňu z kooperativy Thiriku.

Naším soutěžním krédem se stal Cup tasting, jež spočívá v ochutnávání celkem osmi trojicí a následném vyřazení jedné odlišné kávy. Za pražírnu nás zastupovali hned dva soutěžící: Adéla s Lukášem, jež se skrze několik kol umístili-Lukáš na 4. místě a Adéla na 5. místě. První místo v Cup tastingu obhájila Zuzka Černá (Original Coffee). Soutěž Coffee in good spirit vyhrál loňský vítěz a vícemistr Ondřej Hurtík (Doubleshot) a v Latte artu předvedl své umění Vojta Cífka (Café Lounge).

Cup tasting Brno Dos Mundos 

alt="Cup tasting Brno"

Celá akce se nesla v příjemném duchu, ochutnat jste mohli také irskou kávu od loňského vítěze Baristy roku Adama Neubauera.  A kdo zrovna nepil kávu, mohl si dát skvělé cup caky, makronky, anebo jiné sladkosti. Teď už se můžeme těšit na festival filtrované kávy v Brně 14. května. Budete tam?