Vybraná doprava při objednávce nad 1 200 Kč ZDARMA.

Barista roku 2018

Víkend 7. - 8.4.2018 byl ve znamení soutěžení. Letošní Barista roku se konal v Pragovce - industriálním a velmi prostorném místě na Kolbenově.

Naše pražírna se podílela na programu hned několika způsoby - soutěžením, espresso barem, brewbarem a přednáškou našeho pražiče.

Eliška Jandová Iveta Jägerová

Eliška Jandová - 5. místo na Baristovi roku 2018      Iveta Jägerová - 7.-10. místo na Baristovi roku 2018

Pokud vás zajímá jak chutnají signature drinky na takovéto soutěži, sledujte náš facebook, kde budeme ohlašovat datum, kdy obě baristky budou v pražírně připravovat svoje signature drinky pro veřejnost. 

Drink Elišky je kávové smoothie - drink, který díky kombinaci kávy, avokáda, jahod a jablek chutná úplně jako - kiwi - ano vážně! Proč? To vám Eliška ráda vysvětlí, mimo baristování se totiž věnuje i chemii. Použitá káva je Etiopie Mokanisa - naturální Etiopie s tóny jahod.

Drink Ivetky je nealko Irská - variace nejrozšířenějšího kávového drinku s využitím nealko piva Illegal Stout. Použitá káva je Etiopie Guji - také naturální Etiopie s tóny rozinek v rumu.

 

 Na espresso baru vám Jirka a Bára v sobotu představovali Rwandu, která přichází tento měsíc do naší nabídky a v neděli Bára a Kryštof Ekvádor Las Terazzas, který dorazil do pražírny z čerstvé sklizně.

Všechny naše kávy bylo možné ochutnat oba dva dny na cuppingu pod vedením Báry a v sobotu bylo možné se dozvědět docela hodně o tom jak pražit kávu od vzorku až po produkční pražení od Lukáše.