Vybraná doprava při objednávce nad 1 200 Kč ZDARMA.

Novoroční předsevzetí a káva: Cesta k ekologičtějšímu kávovému rituálu

 

Máte v plánu vstoupit do roku 2024 s úsměvem a touhou dělat věci lépe?

Začněme u něčeho, co milujeme všichni - u kávy. Přidejte se k nám na cestě k zelenějšímu kávovému rituálu, který nejen hladí vaše chuťové buňky, ale zároveň hýčká naši planetu. Máme pro vás skvělé tipy, jak si vychutnávat vaši oblíbenou kávu s menší ekologickou stopou.

eko kafe

1. Káva, která dělá rozdíl

U kávových zrn to všechno začíná. Pokud si připravujete kávu doma, nejlepší způsob, jak podpořit lokální trh a nabídku, je nakupovat kávu přímo u místních pražíren. V Dos Mundos máme přímé vazby s farmáři, které známe osobně – protože nám není lhostejný původ naší kávy. Naše spolupráce s farmáři zajišťuje nejen vysokou kvalitu, ale také podporu etických postupů v produkci kávy.

Navíc nabízíme možnost zakoupení kávy ve vratných obalech, čímž šetříte nejen množství plastového odpadu, ale i peněženku díky 5% slevě na zrnka. Když vám dojde káva, stačí přijít do naší kavárny na Korunní 31, v Praze 2, kde vám rádi znovu naplníme obal lahodnými zrnky.

 

2. Udržitelnost v každém šálku

Nový rok, nové návyky. Když si objednáváte kávu, myslete na snižování odpadu spojeného s její konzumací. Například, pokud máte chuť na rychlé espresso, vychutnejte si ho přímo u nás v porcelánovém hrnku na baru místo toho, abyste ho vypili z jednorázového kelímku, který hned skončí v koši. A pokud si rádi berete kávu s sebou, staňte se částí pozitivní změny tím, že použijete vlastní opakovaně použitelný hrnek. V případě, že jste ještě nenašli ten pravý, podívejte se na naši nabídku Kinto tumblerů a termohrnků na našem webu, se kterými budete nejenom více eko, ale ještě navíc styloví! A pokud by vám to bylo málo, přihoďte ještě naši plátěnou tašku z pevné BIO organické bavlny, která se hodí nejen na nákup kávy.

 

3. Společně k lepší budoucnosti

Přechod na ekologičtější kávový rituál není jen o snižování odpadu. Je to o vytváření udržitelnějšího a zdravějšího životního stylu pro nás všechny. A my vám přejeme, ať vstupujete do roku 2024 pravou nohou, s kávou v ruce a ať je váš přechod k ekologičtějšímu kávovému rituálu nejenom novoročním předsevzetím, ale tím spíše závazkem, který vás bude provázet po celý rok.

Nakupujte nyní na našem e-shopu a buďte součástí změny!

 

eko kafe2

 

 

 

 

 

 

Jedním z našich dalších předsevzetí je být i více digi. Uhádnete znění promptu, který vygeneroval tento obrázek? :-)