Odkud pochází název Dos Mundos a proč se tak jmenujeme? Dos Mundos znamená ve španělštině „Dva světy“. Dva světy proto, že se u nás v pražírně setkává svět zelené kávy se světem kávy pražené, a španělský název jsme zvolili kvůli tomu, že ve velké části zemí, kde se káva pěstuje, se hovoří španělsky.

KDO JSME?

Začalo to tím, že Lukáš, náš pražič, jel do Číny. Tam se mu dostalo neobyčejné inspirace kupodivu v něčem, čemu bychom mohli říkat čínská kopie Starbucksu. Nebylo to ale o spoustě šlehačky, nýbrž o filtrované kávě na spoustu způsobů. Od té doby uplynulo již 6 let. Za těch 6 let se stala spousta věcí. Jednou z nejvýznamnějších bylo, že potkal Adélu. Oba dva měli zápal pro gastronomii a z tohoto zápalu se postupně vyvinula pražírna kávy. Nyní k sobě máme ještě 6 mladých lidí, kteří nám pomáhají měnit obyčejné zážitky v neobyčejné. Neustále se snažíme zlepšovat se, jezdíme se do světa inspirovat, zkoušíme spoustu novinek v oblasti přípravy kávy, sledujeme významné osobnosti, soutěžíme, připravujeme novinky pro zákazníky. A opravdu nás to baví. Naším cílem je nabízet opravdu skvělou kávu. Naší filozofií je, aby naše káva byla před konečným konzumentem perfektní. Proto školíme baristy nejen u nás, ale i u všech našich odběratelů. Nejsme veliká pražírna a naše kapacita je omezená, nemáme tedy potřebu prodat naši kávu komukoli. Spolupracujeme tak s lidmi, kteří mají drive, zápal, chuť a energii posunout výběrovou kávu zase o krok dál. Kavárny, které odebírají naší kávu najdete ZDE

Adéla Machová a Lukáš Zugar

Adéla Zugarová a Lukáš Zugar (foto Nikola Bílková)

ODKUD MÁME KÁVU?

Pravidelně ochutnáváme vzorky káv z nejlepších regionů celého světa. V naší nabídce pak naleznete kávy z různých koutů světa - od guatemalských sopek ve střední Americe, přes hory Etiopie až po ostrovy Indonésie. Zaměřujeme se na kávy od konkrétních farmářů a vybíráme jejich nejlepší sklizně. S kávou je to jako s vínem - každý ročník je jiný. Proto nenakupujeme vždy od stejného farmáře, ale pokaždé vyhledáváme nejlepší sklizeň v regionu, abychom pro Vás získali vždy tu nejlepší výběrovou kávu. Kromě toho nás od farmáře dělí pouze jeden článek, který osobně létá za farmáři a dohlíží nejen na kvalitu kávy a jejího zpracování, ale i na spravedlivé odměňování farmářů a na kvalitu jejich životních podmínek, jelikož se častokrát jedná o rozvojové země.

 

Video od jednoho z našich farmářů o sběru kávy na plantáži  El Manzano v El Salvadoru

DOPRAVA KÁVY A JEJÍ PRAŽENÍ

Nakoupené kávy putují do přístavů, odkud si je necháváme dopravit rovnou do Prahy. Čerstvě dovezená zelená zrnka pak přebírá do své péče náš pražič Lukáš. Je to on, kdo odhalí všechny taje a možnosti každé sklizně a zvolí ideální profil pražení. Z jeho rukou poté vychází konečný produkt, kterým jsou světle hnědě pražená kávová zrna.

Zveme Vás k objevování a prozkoumávání světa kávy společně s námi.

Světa kávy, která je nejen požitkem pro všechny smysly, ale kromě toho i odhání únavu a podporuje svěží mysl. Přijďte se podívat na proces pražení, poslechnout si jeho výklad nebo se ho můžete zeptat na cokoli, co Vás bude zajímat!

 

Naplánovaná pražení

Také Vám rádi poradíme, jak kávu správně připravit a vše, co k tomu budete potřebovat, naleznete v naší nabídce!

Ještě více o pražení se můžete dozvědět zde.

 

Pražič Dos Mundos Lukáš Zugar  

KDE?

Ochutnejte a vyberte si tu pravou kávu pro Vás v naší pražírně na adrese Korunní 31, Praha 2, Vinohrady. Nacházíme se jen pár desítek metrů od zastávky metra A Náměstí Míru nebo přímo u tramvajové zastávky Šumavská, kam se dostanete tramvajemi 10 a 16. Pokud nemáte cestu okolo, můžete si výběrovou kávu vybrat a objednat v našem E-shopu. V naší pražírně Vám také pravidelně nabízíme ochutnávky nových káv a workshopy o kávě, veškeré aktuální informace naleznete zde.

 

Cupping - degustace káv

V naší pražírně naleznete širokou nabídku káv, které jsou vhodné jak pro přípravu filtrovaných káv, tak i pro Vaše espresso. Vždy se jedná o 100% výběrové arabiky.

Na místě si můžete vychutnat kávu filtrovanou - připravujeme aeropress, vacuum pot, chemex, V02 drip, cold drip. Také skvělé espresso (cappuccino, flat white, latté a další). Naši denní nabídku doplňují menší sladké drobnosti ke kávě, mezi kterými nechybí například čokolády z plantáží. Celé naše menu naleznete zde.


Těšíme se na Vaši návštěvu!
Tým pražírny

Dos Mundos

 

 

Why are we called Dos Mundos? Dos Mundos means "Two Worlds" in Spanish. "Two Worlds", because two different worlds meet in our roastery – the world of green coffee (the world of the farmers) encounters the world of roasted beans (the world of the consumers).

Where do our coffees come from?

We regularly taste coffee samples from the best regions around the world. In our offer you can find coffees, which came from Guatemalan volcanoes in Central America, through the mountains of Ethiopia, to the islands of Indonesia. We focus on coffee from particular farmers and we pick their best harvests. Coffee harvests are alike wine - every year is different. Therefore we do not trade with the same farmer, just because we took his lastest harvest, but we are always search for the best harvest in the region so you always can enjoy the best specialty coffee. And finally - between us and the farmers is only one person, who visits farms and make sure that farmers are paid well and that they take the best care of coffee beans

Video from a harvest at the farm El Manzano in El Salvador.

Shipping coffee and roasting

Purchased coffee travels into European ports, from where it is sent directly to Prague. New green beans are taken care of our roaster Lukáš. It is he, who reveals all the secrets of each harvest and chooses the ideal roasting profile for the particular coffee. From his hands comes the final product - beautiful light brown roasted and delicious coffee beans.

We invite you to discover and explore the world of coffee with us.

Coffee which is a delight for all senses, drives away tiredness and brings you a cheerful mind. Come and watch the roasting process, listen to our roaster's commentary and get answers for all of your questions!

Next roasting:

We are happy to help you explain how to perfectly prepare your cup of coffee at home. You can also find all you need for it in our e-shop.

For more information about the coffee roasting go here.

 

Dos Mundos's Roaster Lukáš Zugar

Where?

You can come and try our coffee and choose the right coffee for you in our roastery at Korunní 31, Praha 2, Vinohrady. It is just a few meters from underground A stop Náměstí Míru or from the tram stop Šumavská, where you can get by trams no. 10 and 16. If that is not your part of the town, you can also visit our E-shop. In our roastery we also organize degustations of new coffees and workshops about coffee. All informations about it you can find here.

Cupping - coffee degustation

Our roastery offers coffee of diverse character. Some are ideal for filtred preparation, some taste great prepared as espresso. We offer only 100% speciality arabica.

In our roastery you can try coffee prepared by alternative preparations - we serve aeropress, vacuum pot, chemex, V02 drip and cold drip and also tasty espresso based drinks(cappuccino, flat white, latté and other). Our daily offer is completed by deserts and chocolate. Our whole menu is here.


We are looking forward to serve you the best coffee we can!
Team of the roastery

Dos Mundos