1) Je vážně číslo účtu 970 007/5500?

Ano! Naše banka Raiffeisenbank nabízí možnost volby čísla účtu a je opravdu takto krátké.

2) Máte i mletou kávu?

Mletou kávu přes e-shop neprodáváme. Důvod je jednoduchý - mletá káva ztrácí velice rychle svoje aroma a čerstvost a než by se k Vám dostala, už by nebyla v optimální kondici. Pokud doma mlýnek nemáte, doporučujeme Vám podívat se do sekce eshopu - mlýnky a vybrat si nějaký ruční mlýnek. Další možností je přijít do naší pražírny, kde Vám malé 50g balení kávy čerstvě nameleme.

Ve vánočním období výjimečně meleme degustační balení, do poznámky v nákupním košíku připište, že chcete kávy namlít.

 

3) Je vaše káva fair trade?

Nejlepším modelem současné doby je dle našeho názoru nákup kávy přímo od konkrétního farmáře, a proto nakupujeme zelenou kávu výhradně touto cestou. V České Republice je tento způsob stále neobvyklý, přitom zaručuje až 5krát vyšší výkupní cenu pro farmáře než certifikát Fair Trade a zároveň nejkvalitnější výběrovou kávu. V naší pražírně Dos Mundos dbáme na spokojenost všech stran účastnících se dlouhé cesty kávy z plantáže až k Vám. Více v sekci o původu kávy

 

<< ZPĚT

1) Do you sell ground coffee?


We don't sell ground coffee in our e-shop. The reason is simple – coffee quickly loses its aroma after grinding and it would not be of the best quality at the time it reached you. If you do not have a grinder at home, we encourage you to visit the e-shop section with grinders and choose a manual grinder. Another possibility is to come to our roastery at Korunní 31, Praha 2 where we can freshly grind a small 50 g package to suit the style of coffee preparation you use.2) Is your coffee fair trade?

 

In our opinion the best model of buying coffee is direct trade with particular farmers. Therefore we buy green coffee this way only. In the Czech Republic this system is still rather unusual. Directly traded coffee means up to 5 times higher purchase price for the farmer in comparison to Fair Trade prices. It also means the highest quality of specialty coffee. In Dos Mundos we try to make sure that all parties involved in the long journey of coffee from plantations to you are satisfied. You can read more in section Coffee and its origin.