Doprava u objednávek nad 1000 Kč ZDARMA!

O nás, Strana 2

O pražírně

Odkud pochází název Dos Mundos a proč se tak jmenujeme? 

Dos Mundos znamená ve španělštině „Dva světy“. Dva světy proto, že se u nás v pražírně setkává svět zelené kávy se světem kávy pražené, a španělský název jsme zvolili kvůli tomu, že ve velké části zemí, kde se káva pěstuje, se hovoří španělsky.

Kdo jsme?

Začalo to tím, že Lukáš, náš pražič, jel do Číny. Tam se mu dostalo neobyčejné inspirace kupodivu v něčem, čemu bychom mohli říkat čínská kopie Starbucks. Nebylo to ale o spoustě šlehačky, nýbrž o filtrované kávě na spoustu způsobů. Od té doby uplynulo již 8 let. Za těch 8 let se stala spousta věcí. Jednou z nejvýznamnějších bylo, že potkal Adélu. Oba měli zápal pro gastronomii a z tohoto zápalu se postupně vyvinula pražírna kávy. Nyní k sobě máme ještě cca 17 mladých lidí, kteří nám pomáhají měnit obyčejné zážitky v neobyčejné. Neustále se snažíme zlepšovat, jezdíme se inspirovat do světa, zkoušíme spoustu novinek v oblasti přípravy kávy, sledujeme významné osobnosti, soutěžíme, připravujeme novinky pro zákazníky. A opravdu nás to baví. Naším cílem je nabízet opravdu skvělou kávu. Naší filozofií je, aby naše káva byla před konečným konzumentem perfektní. Proto školíme baristy nejen u nás, ale i u všech našich odběratelů. Nejsme veliká pražírna a naše kapacita je omezená, nemáme tedy potřebu prodat naši kávu komukoli. Spolupracujeme tak s lidmi, kteří mají drive, zápal, chuť a energii posunout výběrovou kávu zase o krok dál. Kavárny, které odebírají naší kávu najdete ZDE

Adéla Machová a Lukáš Zugar

Adéla Zugarová a Lukáš Zugar (foto Nikola Bílková)

Odkud odebíráme kávu?

Pravidelně ochutnáváme vzorky káv z nejlepších regionů celého světa. V naší nabídce pak naleznete kávy z různých koutů světa - od guatemalských sopek ve střední Americe, přes hory Etiopie až po ostrovy Indonésie. Zaměřujeme se na kávy od konkrétních farmářů a vybíráme jejich nejlepší sklizně. Jsme hrdí na některé naše opakované a hlubší spolupráce s farmáři. Například od Arnauda Causse bereme již šestou sklizeň. Kromě toho nás od farmáře dělí pouze jeden článek, který osobně létá za farmáři a dohlíží nejen na kvalitu kávy a jejího zpracování, ale i na spravedlivé odměňování farmářů a na kvalitu jejich životních podmínek, jelikož se častokrát jedná o rozvojové země.

Doprava kávy a její pražení

Nakoupené kávy putují do přístavů, odkud si je necháváme dopravit rovnou do Prahy. Čerstvě dovezená zelená zrnka pak přebírá do své péče náš pražič Lukáš. Je to on, kdo odhalí všechny taje a možnosti každé sklizně a zvolí ideální profil pražení. Z jeho rukou poté vychází konečný produkt, kterým jsou světle hnědě pražená kávová zrna.

Pražič Dos Mundos Lukáš Zugar  

 

Zveme Vás k objevování a prozkoumávání světa kávy společně s námi.

Světa kávy, která je nejen požitkem pro všechny smysly, ale kromě toho i odhání únavu a podporuje svěží mysl. Přijďte se podívat na proces pražení, poslechnout si jeho výklad nebo se ho můžete zeptat na cokoli, co Vás bude zajímat!

 

Naplánovaná pražení

Většinou pražíme v pondělí cca 9-15 a čtvrtek dopoledne, další pražení jsou ad-hoc. Také Vám rádi poradíme, jak kávu správně připravit a vše, co k tomu budete potřebovat, naleznete v naší nabídce!

 

Kde?

Ochutnejte a vyberte si tu pravou kávu pro Vás v naší pražírně na adrese Korunní 31, Praha 2, Vinohrady. Nacházíme se jen pár desítek metrů od zastávky metra A Náměstí Míru nebo přímo u tramvajové zastávky Šumavská, kam se dostanete tramvajemi 10 a 16.

Naši kavárnu Dos Mundos Café najdete na Letné na Milady Horákové 31 u zastávky Kamenická.

Pokud nemáte cestu okolo, můžete si výběrovou kávu vybrat a objednat v našem E-shopu. V naší pražírně Vám také pravidelně nabízíme ochutnávky nových káv a workshopy o kávě, veškeré aktuální informace naleznete zde.

 

Cupping - degustace káv

V naší pražírně naleznete širokou nabídku káv, které jsou vhodné jak pro přípravu filtrovaných káv, tak i pro Vaše espresso. Vždy se jedná o 100% výběrové arabiky.

Na místě si můžete vychutnat kávu filtrovanou - připravujeme aeropress, chemex, V02 drip, cold drip. Také skvělé espresso (cappuccino, flat white, latté a další). Naši denní nabídku doplňují menší sladké drobnosti ke kávě, mezi kterými nechybí například čokolády z plantáží.


Těšíme se na Vaši návštěvu!
Tým pražírny

Dos Mundos