Ekvádor Las Terrazas
Kód: 221/250 221/1KG Zvolte variantuSouvisející produkty
Detailní popis produktu
Chuťový profil: nektarinky, červené pomelo, ibišek
Příprava: ideální na filtrovanou kávu i jako ovocnější espresso
Oblast: Guayllabamba
Farma: Las Terrazas Del Pisque
Odrůda: 100% arabica pacamara a bourbon
Zpracování kávy: promytá
Nadmořská výška: 2000 - 2200 m n. m.

Charakteristika kávy: třešně, fialky, vanilka
Oblast: Gicumbu
Promývací stanice: Nova
100% arabica red bourbon
Zpracování kávy: naturální
Nadmořská výška: 1800 - 2000 m n. m.
Popis: Promývací stanice Nova leží ve významné oblasti Gicumbu ve výšce až 2000 m.n.m. Díky vysoké nadmořské výšce a ideálnímu klima, je oblast producentem skvělých naturálních káv. Tato je jednou z nich. Kávové třesně byly dovezeny do promývací stanice a následně zbaveny defektních třešní. Poté byly rozprostřeny na vyvýšené postele a sušeny na přímém slunci za častého obracení po dobu 30 dní.
Balení 250g nebo 1kg, zrnková káva
Nejlepší chuti dosáhnete do 30 dnů od pražení kávy. Doporučení, jak správně kávu skladovat, se dočtete zde.
Cena včetně DPH

Arnaud Causse, majitel farmy Las Terrazas v severní části Ekvádoru ve vysoké nadmořské výšce až 2100 m, je vášnivý milovník kávy a rád experimentuje. Aranudovým cílem na Las Terrazas bylo vytvořit ekosystém příznivý pro nově vysazené kávovníky. Ve vysoké nadmořské výšce rostou kávovníky ve stínu avokáda, citrusovníků, eukalyptů a fíkovníků a mnoha dalších druhů. Tato promytá káva je směsí odrůd, po sklizení byla zrnka promyta a sušena na vyvýšených afrických postelích až 10 dní.
Tato pro nás již tradiční káva z Ekvádoru je se svou ovocnou chutí naopak velmi netradičním reprezentantem kávy z Jižní Ameriky. Vychutnat si ji můžete i jako ovocnější espresso, doporučujeme ale převážně na filtrované přípravy.

Doporučená příprava na V60
18g
množství kávy
300ml
množství vody
2:50
čas extrakce (min)
Doplňkové parametry
Kategorie: | Káva |
---|---|
Chuťová preference: | Ovocnější kávy |
Typ přípravy: | Filtrované přípravy |