Tento článek se u nás tak trochu zapomněl, to však nevadí, vzpomínky na něj nás hřejí ještě teď:)

9. Listopadu 2014 jsme hostili v naší pražírně workshop, který byl zaměřený na přípravu irské kávy. Kurz byl vedený Annou Mrázovou, která bezpochyby patří mezi největší odborníky ve svém oboru. Na letošní soutěží Coffee in Good Spirit, jejíž součástí je právě i příprava irské kávy, obsadila třetí místo v České republice.
Už od začátku panovala mezi všemi zúčastněnými velmi přátelská a uvolněná atmosféra.

Anička nám nejdříve vysvětlila základy přípravy dobré filtrované kávy, která je neodmyslitelnou součástí celého nápoje. Sami jsme mohli ochutnat, jaké rozdíly v kávě způsobí špatně zvolená hrubost mletí nebo jak chuť filtru ovlivňuje zvolená metoda přípravy. Všichni přítomní si také v průběhu workshopu vyzkoušeli přípravu kávy v chemexu a aeropressu pod dohledem našeho pražíče.

Poté jsme se dostali k shakeru a šlehání smetany a mohli jsme jít na věc!

Správně našlehaná smetana bývá často velmi podceňovanou součástí irské kávy

Zkoušeli jsme kombinace různých káv, druhů cukru a v neposlední řadě i různé typy irské whiskey. Vznikaly tak mnohdy skvělé kombinace a každý si mezi nimi jistě našel svého favorita.

 

 

 

Celý workshop se protáhl až do večerních hodin a všichni účastníci odcházeli s dobrou náladou.


Věříme, že kurz byl zážitkem pro všechny zúčastněné a že se někdy příště sejdeme znovu, ať už na dalším kurzu irské kávy nebo třeba na cuppingu.

POZOR! Od listopadu můžete pravou irskou kávu nalézt i v naší stále nabídce! Zeptejte se na ni našich baristů.